צרי קשר: 050-2206800

אנדומטריוזיס בשילוב טיפולי הפריה חוץ גופית IVF

אנדומטריוזיס בשילוב טיפולי הפריה חוץ גופית IVF

ספיר בת 29 פנתה למרפאת בראשית של קובי זהבי לאחר כשנתיים של ניסיונות טבעיים להיכנס להריון אך ללא הצלחה. לאחר בירור אובחנה עם אנדומטריוזיס בשחלה בגודל 2.6X1.9 ס"מ בשחלה השמאלית, בשל האבחנה המליץ רופא הפריון על טיפולי IVF. לאחר 5 טיפולי IVF שלא הצליחו, למרות שעובי רירית הרחם וכמות ואיכות העוברים הייתה טובה.

באבחון שנעשה במפגש הראשון עם ספיר סיפרה לי על הקשיים שבטיפולים, על הכאבים העזים המופיעים בסמוך למחזור החודשי. בנוסף סיפרה שהיא ממש סובלת מכאבים חזקים בבטן לאחר שאיבת הביציות ושמאז שהתחילה את הטיפולים היא יותר עייפה וחלשה ובגלל הטיפול ההורמונאלי מרגישה גלי חום שפוגעים באיכות השינה שלה ובמצב הרוח.

ספיר הגיעה למרפאת בראשית אחת לשבוע לטיפולי דיקור סיני, בנוסף קיבלה פורמולת צמחים שתחזק אותה ותטפל בכאבים מהם היא סובלת לאחר השאיבה ותאזן תופעות של גלי חום וחוסר שקט שמופעים בעקבות ההורמונים שהיא מקבלת במהלך הטיפולי IVF. בנוסף הומלץ לספיר על שינוי תזונתי שכלל הורדה בכמות הקפה היומית, הקולה והשוקולד. במקום זה הומלץ לה לשתות תה ירוק ולאכול ארוחות קטנות כל שלוש שעות ולהוסיף ארוחה בוקר וצהרים מאוזנות.

לאחר חודש וחצי עברה ספיר טיפול IVF נוסף שבו נשאבו 6 ביציות שמהם הופקו 5 עוברים באיכות טובה. בבדיקת האולטרסאונד נראתה רירית רחם בעובי של 9 מ"מ (תקין). לאחר מכן הוחזרו 2 עוברים באיכות טובה. הפעם לא סבלה ספיר מאותם כאבים לאחר שאיבת הביציות, בעקבות טיפול דיקור סיני אותו קיבלה יום לפני ואחרי שאיבת הביציות. גם את גלי החום הרגישה הרבה פחות, אך שמחה במיוחד על כך שהיא מרגישה יותר אנרגטית ופחות לחוצה.

לאחר 12 יום ממועד החזרת העוברים עשתה בדיקת בטא שיצאה חיובית ובבדיקת אולטרסאונד שנעשתה בשבוע 7 נראה שק הריון תקין.
ספיר המשיכה בטיפולים עד לשבוע 17 להריון וחזרה לעוד מספר טיפולים לפני הלידה.
כיום ספיר אמא לרותם

לתיאום: קובי זהבי 050-2206800
מרפאת בראשית- פוריות וגינקולוגיה ברפואה סינית
רח' אחוזה 198 רעננה

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

השארת תגובה

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן