צרי קשר: 050-2206800

בדרך אל האושר

בדרך אל האושר

 

במדינה אחת, הרחק מכאן היה מלך שסבל משינויים במצב רוחו. בוקר אחד היה מתעורר משנתו שמח ומאושר ובוקר אחר היה מתעורר עצוב ומדוכדך. באותם הבקרים בהם היה מתעורר שמח, מיטתו הייתה הנוחה ביותר, ארוחת הבוקר שהוכנה עבורו הייתה הכי הטעימה, הלחם היה עשוי מהחיטה הטובה ביותר אשר גדלה בממלכתו, והמשרתים שלו היו מסורים ויעילים מאוד. בבוקר שכזה הפגין המלך אהבה לכל הסובבים אותו, הוריד את המיסים והעלה את הקצבה לזקנים. אך בבוקר שבו היה מתעורר עצוב ומדוכדך, מיטתו הייתה המיטה הכי לא נוחה, ארוחת הבוקר הייתה דלה ותפלה, הלחם היה יבש ואת משרתיו היה רואה כעצלנים וחסרי תועלת. בבוקר כזה היה נוזף בכל הנתקל בדרכו, מעלה את המיסים ומבטל קצבאות לנזקקים.
יום אחד הבחין המלך שהוא פוגע במעשיו בקרובים לו ביותר וכן בממלכתו, והחליט לשים קץ לדבר. זימן המלך עוד באותו היום את היועצים הבכירים של הממלכה, שישבו יחדיו וחיפשו פתרון לבעייתו. לאחר שבועות של דיונים מעמיקים ניגשו היועצים אל המלך ובישרו לו שאין הם מצליחים למצוא פיתרון לבעייתו. המלך היה מאוכזב, עד שיום אחד הופיע בארמון אדם מוזר וביקש להיפגש עם המלך באופן רשמי. היה זה איש מסתורי, בלבוש בלוי ומלוכלך.
"הוד מעלתו", אמר האיש והשתחווה, "השמועה בדבר בעיתך הגיע עד למקום מימנו אני בא ויש בידי פיתרון", בעודו מרכין את ראשו לקידה הגיש למלך קופסה. המלך, לא ממש אופטימי, אבל לא ממש פסימי, פתח את הקופסה ובתוכה היתה טבעת כסף.
"תודה", אמר המלך, "זאת טבעת קסם?" , "כמובן" השיב האיש, "אך קסמה אינו טמון רק בהנחתה על האצבע, "בכל בוקר, כשאתה קם, עליך לקרוא את שחרוט על הטבעת וכך בכל פעם שתביט בה על אצבעך תיזכר בכתוב. אחז המלך בטבעת וקרא בקול רם "גם זה יעבור".
הכמיהה לאושר בוערת בתוכנו והיא זו המובילה אותנו אל המסע הרוחני, פנימה אל תוך עצמנו. בניסיון למצוא את המקום השקט והשלו שבנו, אנו פונים אל תוך עולם של התנסויות. מדיטציות, יוגה, ריקוד חופשי, טכניקות של נשימה ומלמולי מנטרות. אך בסופה של האקסטזה ממתין לנו העצב, סבל שאינו מרפה מאיתנו, "בדרך אל האושר". אך למה זה קורה? ואם כך אז מהו אושר?
לעיתים נדמה כי נשכחה מהותו של האושר. הוא הוחלף בעונג לא קבוע. אך האושר הוא שלם, אינו מפולג, אין בו התחלה, אמצע וסוף. הבודהה לימד אותנו לפני 2600 שנה "כל אשר חולף הוא דוקה". פרוש המילה דוקה הוא סבל, אך נראה כאילו חוכמה זו נשכחה ואנו רודפים אחרי תענוגות קצרות טווח ובלי לשים לב יוצרים את סבלנו.
בימנו ישנה עליה חדה בצריכת האלכוהול והסמים, המין השתחרר אך התרוקן ממהותו, האהבה הוחלפה בהתאהבות, האושר הוסב לעונג. ולמרות החיוכים המרוחים על פני האנשים בשלטי החוצות, למטה על המדרכה הולכים אנו עם פנים שפופות, מתביישים להודות ששכחנו מהו אושר. חברות הפרסום הבינו את דרכה של התודעה המותנית והבלתי משוחררת מזמן ומרחב. כך הן מוכרות לנו עונג מהיר כתחליף לאושר ובשל שינתנו העמוקה אנו קובלים את עצמנו אל מעגל הסבל.
אם כך – מהו אושר? אושר אינו דבר התלוי בדבר או נובע מהתנסות מוגבלת לתוך זמן, שיש לה התחלה וסוף. האושר משוחרר מכל רעיונותיה של התודעה, הוא תוצאה של חוויה ישירה של החיים. רק חוויה טוטאלית בנוכחות מלאה בכאן ועכשיו מסוגלת לחשוף בפנינו את האושר. כל דרך אחרת שבה ננסה לחוות את חיינו תהייה רק עוד התנסות, שהיא מיסודה כבולה לתוך זמן ובסופה ימתין לנו בחיוך מרוח על שפתיו – הסבל.
אושר הוא מפץ של שלושה דברים: הראשון הוא התודעה, כאשר זו משוחררת מזמן ומרחב, דוממת מכול רעיונותיה וחופשייה מעצמה. משמע כל התעסקות בעבר הופכת להיות חסר משמעות ואין צורך לדמיין את העתיד לבוא. כאשר המרחב מפסיק להיות מוגדר, מתגלה מול עינו זה שאינו נראה, כאנרגיה חיה. רק תודעה החופשייה מזמן ומרחב פטורה מכל ידע קדום וניסיון להגדיר ולתחום את הדברים.
המפץ השני הוא של הלב שאינו מזוהה עם הרגשות, הלב חווה אותם בצורה ישירה, ללא שום ניסיון להיצמד ולהזדהות עימם. כך נוצר מצב של קבלה מוחלטת של המצב הקיים, בלי שום ניסיון לשנות דבר. אותו מצב של כניעה אל מול החיים, מתוך קבלה מוחלטת של מה שיש, מנפצת את הלב ונותנת לאהבה לנבוע מתוכו. כהכנה לשלב השלישי.
הגוף הוא המפץ השלישי, המכיל בתוכו מסה של אנרגיה שרוצה להשתחרר ולזרום בצורה הרמונית. אך מתוך כך שאנו כבולים אל עברנו אנו מונעים ממנה להשתחרר, לזרום בהרמוניה ולהתרחב. כאשר הופכים אנו להיות מודעים אל אותה האנרגיה הכלואה בגופנו ונותנים לה לזרום. היא משחררת אותנו, מעברנו ומכל הצמדות ואחיזה. כך עם התרחבותו של הגוף הפיזי עד למצב של העדר קיום כאשר הוא הופך להיות אחד עם כול מה שיש. במצב כזה אין אני, אין גוף, אין דבר שיש להיצמד אליו או לאחוז בו כול שקיים היא רק אנרגיה חיה שהיא משוש ההוויה.
האושר לעולם לא יוכל להתקיים ללא השלב הרביעי, המשלב בתוכו חוויה טוטלית של שלושת השלבים יחדיו. רק כאשר התודעה נפגשת עם הלב והצירוף בניהם מתבטא דרך הגוף בזרימה הרמונית, כאשר כל אטום בגופנו שותף לחוויה. זהו אושר שאיש אינו יוכל לקחת מכם. אושר כזה אינו תלוי בדבר או מושפע מדבר לכן הוא קבוע, טוטלי וממשי.
חווית האושר מתקיימת אך ורק בזמן אחד, כאן ועכשיו, היא נקייה ומשוחררת מכל דפוס ורעיון. רק נוכחות טוטלית שלכם ברגע הזה יכולה להעניק מימוש לאושר, שכל כך חפץ להתקיים. הערנות המוחלטת לארעיות המתקיימת בחיים יכולה למוסס אותה ולהפוך אותה לחוויה משוחררת מזמן. תהיו, תחוו, תשתחררו מעצמכם. אלו הדברים היחידים שעליכם להיות ערניים אליהם בדרך אל האושר.

מרפאת בראשית ממוקמת ברח' אחוזה 198 (מרכז גולן) רעננה
לתיאום: 050-2206800

 

 

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

דיקור סיני פוריות

דיקור סיני פוריות

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות חווים קושי בכניסה להריון, הבשורה הטובה בסיפור שרוב הזוגות המתקשים יצליחו בשנה הראשונה. יחד אם

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

Call Now Button דילוג לתוכן