צרי קשר: 050-2206800

גונל F או פיוריגון

גונל F או פיוריגון, Gonal F, Puregon

גונל F או פיוריגון הינן תרופות סינטטיות המכילות את הורמון ה- FSH. תרופות אלו מיוצרות בתהליך סינטטי (רקומביננטי) במעבדה, ולא ממקור ביולוגי כמו שתן שהיה נהוג בעבר. גונל F ופיוריגון מכילות רק את הורמון ה- FSH.

את התרופה מתחילים ליטול מהיום 3-5 של הווסת, והיא ניתנת בזריקה תת עורית באזור הבטן או הירך מידי יום.
משך הטיפול והמינון בפיוריגון או גונל F נקבעים ע"י הרופא המטפל, באופן אינדיבידואלי עבור כל אישה, בהתאם לגילה, למשקלה, מבנה השחלות וכיצד הגיבה בטיפולים קודמים. אצל נשים הסובלות משחלות פוליציסטיות (PCOS) חשוב לנהוג במשנה זהירות, מכיוון שהשחלות אצל נשים אלו נוטות להיות רגישות, במיוחד לתרופות אלו. הטיפול בזריקות של גונל F או פיוריגון מחייב מעקב קפדני אחר תגובת השחלות, המעקב נעשה באמצעות אולטרסאונד של הזקיקים ובדיקות דם לרמות אסטרדיול ופרוגסטרון.
את המעקב מתחילים לרוב  אחרי 5-6 ימים של זריקות של גונל F או פיוריגון, למשך יומיים שלושה. מרבית הנשים יבייצו לאחר 7-14 ימים של זריקות. גונל F ופיוריגון משווקים בצורת עט מיוחד, היתרון בכך שהמטופלת יכולה להזריק לעצמה (או על ידי בן זוג) מתחת לעור הבטן. העטים של גונל F או פיוריגון משווקים במינונים של 300, 450, 600 ו- 900 יחידות. המטופלת יכולה לקבוע בצורה פשוטה את המינון היומי לפי הוראות הרופא. אין צורך לשמור את העטים בקירור, אך יש לסיים את השימוש בהם תוך חודש. ניתן לשמור במקרר עט שלא נפתח באריזתו המקורית. גונל F משווק גם באמפולות במינון של 75 יחידות ופיורגון באמפולות של 50 או 100 יחידות.

מדריך וידאו להזרקה עצמית של גונל F:

מדריך וידאו להזרקה עצמית של פיוריגון:

 

 

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

דיקור סיני פוריות

דיקור סיני פוריות

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות חווים קושי בכניסה להריון, הבשורה הטובה בסיפור שרוב הזוגות המתקשים יצליחו בשנה הראשונה. יחד אם

קרא עוד »

תרגילים לשכמות

https://youtu.be/txrg1t88NgA תרגילים אלו נועדו לשפר ולסייע במהלך סדרת הטיפולים ואחריה, לכן אינם מהווים תחליף לטיפול ברפואה סינית או קונבנציונלית. אין

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

Call Now Button דילוג לתוכן