צרי קשר: 050-2206800

גונל F או פיוריגון

גונל F או פיוריגון, Gonal F, Puregon

גונל F או פיוריגון הינן תרופות סינטטיות המכילות את הורמון ה- FSH. תרופות אלו מיוצרות בתהליך סינטטי (רקומביננטי) במעבדה, ולא ממקור ביולוגי כמו שתן שהיה נהוג בעבר. גונל F ופיוריגון מכילות רק את הורמון ה- FSH.

את התרופה מתחילים ליטול מהיום 3-5 של הווסת, והיא ניתנת בזריקה תת עורית באזור הבטן או הירך מידי יום.
משך הטיפול והמינון בפיוריגון או גונל F נקבעים ע"י הרופא המטפל, באופן אינדיבידואלי עבור כל אישה, בהתאם לגילה, למשקלה, מבנה השחלות וכיצד הגיבה בטיפולים קודמים. אצל נשים הסובלות משחלות פוליציסטיות (PCOS) חשוב לנהוג במשנה זהירות, מכיוון שהשחלות אצל נשים אלו נוטות להיות רגישות, במיוחד לתרופות אלו. הטיפול בזריקות של גונל F או פיוריגון מחייב מעקב קפדני אחר תגובת השחלות, המעקב נעשה באמצעות אולטרסאונד של הזקיקים ובדיקות דם לרמות אסטרדיול ופרוגסטרון.
את המעקב מתחילים לרוב  אחרי 5-6 ימים של זריקות של גונל F או פיוריגון, למשך יומיים שלושה. מרבית הנשים יבייצו לאחר 7-14 ימים של זריקות. גונל F ופיוריגון משווקים בצורת עט מיוחד, היתרון בכך שהמטופלת יכולה להזריק לעצמה (או על ידי בן זוג) מתחת לעור הבטן. העטים של גונל F או פיוריגון משווקים במינונים של 300, 450, 600 ו- 900 יחידות. המטופלת יכולה לקבוע בצורה פשוטה את המינון היומי לפי הוראות הרופא. אין צורך לשמור את העטים בקירור, אך יש לסיים את השימוש בהם תוך חודש. ניתן לשמור במקרר עט שלא נפתח באריזתו המקורית. גונל F משווק גם באמפולות במינון של 75 יחידות ופיורגון באמפולות של 50 או 100 יחידות.

מדריך וידאו להזרקה עצמית של גונל F:

מדריך וידאו להזרקה עצמית של פיוריגון:

 

 

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן