צרי קשר: 050-2206800

הריון טבעי עם FSH גבוה

הריון טבעי עם FSH גבוה

שרון בת 39 נשואה ואם לשני בת 5 מהריון טבעי.

שרון ובעלה מנסים להיכנס להריון מזה כשנתיים ללא הצלחה. בבדיקת פרופיל ההורמונלי שנעשה ביום השלישי למחזור נראו רמות FSH גבוהות מאוד (26). הורמון ה FSH מנבא את התגובה השחלתית ואת איכות וכמות הביציות. רמות תקינות של FSH נעות בין 2-10 וכאשר הרמות גבוהות מכך הדבר מעיד על תגובה שחלתית ירודה וכתוצאה מכך איכות וכמות הביציות יורדת.

במקרים כאלו בהם רמת ה FSH גבוה מ 20 לא נוטה הרפואה הקונבנציונאלית להתחיל תהליך של IVF ונשים אלו מופנות לרוב לתרומת ביצית במיוחד אם גילן מעל 35.

שרון פנתה למרפאת בראשית בכדי לנסות ולשפר את המצב, בטיפול הראשון ערכתי אבחון מעמיק. בתשאול סיפרה שרון שבשנה האחרונה הוסתות שלה אינן סדירות והן מופיעות בין 18-51 ימים. בנוסף מרגישה תופעות של חום והזעות בעיקר בלילות.

הטיפול בשרון כלל טיפול בדיקור סיני פעם בשבוע, בנוסף קיבלה שרון צמחי מרפא שמטרתם הייתה להסדיר את המחזור והביוץ ולהוריד FSH גבוה.

לאחר חודשיים של טיפולים המחזור היה סדיר והגיע ביום ה-29, בפרופיל הורמונאלי שנעשה ביום הרביעי למחזור רמות ה FSH ירדו ל 8.5. בנוסף ספרה שרון שהיא מרגישה הרבה יותר חיונית ואנרגטית. חודש לאחר מכן הוסת לא הגיעה ובבדיקת הבטא שיצאה חיובית גילתה שרון שהיא בהריון.

כיום שרון אמא לשניים, שני ויותם.

לתיאום: קובי זהבי 050-2206800
מרפאת בראשית- פוריות וגינקולוגיה ברפואה סינית
רח' אחוזה 198 רעננה

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

השארת תגובה

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן