צרי קשר: 050-2206800

פוריות הגבר טיפולי בעזרת דיקור סיני

פוריות הגבר טיפולי בעזרת דיקור סיני

אם בעבר הטענה הרווחת הייתה שבעיות פוריות שכיחות יותר אצל נשים, כיום ידוע כי 40-50% מהסיבות לבעיות הפוריות קשורות לגבר. בשל כך מומלץ לבצע בירור עוד בתחילת תהליך בעיית הפוריות אם אכן קיימת בעיית פוריות אצל הגבר. בשנים האחרונות ישנן עדויות התומכות בכך שחלה החמרה במצב פוריות הגבר ומצביעות על ירידה הדרגתית באיכות הזרע של הגברים, מריכוז של 80 מיליון תאי זרע לפני כ 40 שנה לריכוז תאי זרע של 20 מיליון כיום. מצב זה ייתכן בשל אורח חיים לא מאוזן, הרגלי תזונה לקויים, חוסר שינה, לחץ וזהום סביבתי ההולך וגובר.

מדדים תקינים של הזרע:

ריכוז תאי הזרע: 1.5 סמ"ק ומעלה.
נפח זרימת הזרע: לפחות 20 מיליון ל- 1 מ"ל.
אחוז הזרע בתנועה: 40% ומעלה מהזרעים בתנועה אחרי 4 שעות.
מורפולוגיה (צורה תקינה של תאי הזרע): מינימום 50% צורות תקינות של תאי זרע, ישנה שיטת נוספת (קרוגר) לקביעת ערך של תקינות תאי הזרע: מתחת ל- 4% צורות תקינות הזרע חלש, בין 5-14% הזרע באיכות בינונית אך נחשב כתקין, מעל 14% איכות הזרע טובה מאוד.

חשוב לדעת שבשל תנודתיות גבוהה של הרכב תאי הזרע המושפע מגורמים רבים ושונים, ספירת הזרע של אותו הגבר יכולה להשתנות מבדיקה אחת לשנייה. לכן לא כדאי להסתמך על בדיקה בודדת ולבצע בדיקת זרע נוספת.

הגורמים לבעיות פוריות אצל הגבר:

כפי שצוין מעלה תאי הזרע מאוד רגישים ועלולים להיפגע מכל שינוי בריאותי שחל אצל הגבר או מסיבות מולדות, הרגלים לא בריאים, אורח חיים לא מאוזן ובמקרים רבים אף צירוף של כמה גורמים יחד. ישנם אף מקרים בהם הרקע לבעיית הפוריות אצל הגבר הוא בלתי מוסבר.

הסיבות הנפוצות לבעיות פוריות אצל הגבר:

חוסר איזון הורמונלי: כגון רמה נמוכה של FSH או פגיעה בציר ההורמונאלי של יותרת המוח- אשכים.
וריקוצלה: מכונה גם דליות בוורידי האשכים, היא ליקוי בשסתומי הוורידים המנקזים את הפסולת שמייצרים האשכים ובעקבות זה נחסמת כניסת חמצן לאשכים דבר הפוגע בייצור התקין של תאי הזרע.
בעיה גנטית: תסמונת קליינפלטר הנגרמת מעודף בכרומוזום X.
מחלות פנימיות: כגון סכרת, מחלות כליה, קרוהן, CF (סיסטיק פיברוזיס).
מחלות מין וזיהומים: זיבה, מחלות מין חסימתיות, חזרת בגיל צעיר. מחלות מין וזיהומים עלולים לחסום את צינור השופכה.
צריכה גבוהה של אלכוהול, עישון ושימוש בסמים.
חשיפה לקרינה, כימיקלים תעשייתיים, חומרי הדברה.
התחממות יתר של האשכים: יכול להיגרם מסיבות פנימיות כמו מחלת חום ממושכת או זיהום, מסיבות חיצוניות כמו חשיפה לחום חיצוני גבוה, לבישת תחתונים צמודים, פעילות גופנית מוגזמת, אמבטיות חמות וסאונה.
תזונה לא מאוזנת: אכילת מזונות עתירי אסטרוגן.
בעיות תפקוד מיני: בעיות זיקפה ושפיכה על רקע אורגני, מבני, תפקודי או נפשי.
גיל: איכות הזרע אצל גברים יורדת מגיל 35 ומעלה כך עולה ממחקרים אחרונים.

הטיפול המערבי בבעיות פוריות אצל הגבר:

במרבית המקרים בעיית הפוריות אצל הגבר מתגלית עם תחילת הבירור למצב הפוריות של בני הזוג. במידת הצורך יעבור הגבר בירור אצל אורולוג או אנדוקרינולוג. הטיפול המערבי כולל טיפול הורמונלי ומתן ויטמינים אך טיפולים אלו לא נמצאו כיעילים ברוב המקרים. במקרים נוספים כמו וריקוצלה או חסימה בצינורות הזרע הטיפול היה ניתוחי.
כיום הטיפול השכיח בבעיות פוריות אצל הגבר נעשה בעזרת השבחת הזרע, שבו מרכזים את תאי הזרע שבתנועה ומבודדים את שאר תאי הזרע ואת נוזל הזרע. לאחר שהזרע עבר את תהליך ההשבחה הוא מוזרק ישירות אל תוך חלל הרחם. אך פעולת השבחת הזרע דורשת בראש ובראשונה שתמצא כמות זרע מספקת לביצוע התהליך (לפחות 5 מליון זרעונים תקינים בתנועה). לכן עד לפני כמה שנים כאשר כמות הזרע הייתה נמוכה היו נאלצים הזוגות לפנות לקבלת תרומת זרע.
בשנים האחרונות פותחה שיטה טכנולוגי בשםICSI- (Intra Cytoplasmatic Sperm Injection) או מיקרומניפולציה. בשיטה זו נלקח תא זרע בודד המוחדר ישירות לתוך הביצית, המוחזרת לתוך חלל הרחם בעזרת הפריה חוץ גופית (IVF). צורת טיפול זו שינתה את הגישה בטיפול של בעיות פוריות אצל הגבר והעלתה את אחוזי ההצלחה בהם. יחד עם זאת היא עדין מחיבת את האישה לעבור טיפול הפריה חוץ גופית (IVF) גם אם לא קימת שום בעיה אצלה.

הטיפול ברפואה סינית לבעיות פוריות אצל הגבר:

הרפואה הסינית מחלקת את הבעיות הקשורות לפוריות הגבר לכמה סיבות הראשון מבניהם הוא מצב של חום באשכים שלעיתים משולב עם סימנים של לחות אשר פוגעים באיכות הזרע. סיבה נוספת היא מצב של חסימה בזרימת הדם לאשכים כמו לדוגמה במקרה של וריקוצלה. האבחנה והטיפול ברפואה סינית מתבססים על איכות האיברים הקשורים ליצור הזרע, איכותו והתפקוד המיני. האבחנה ובניית תוכנית הטיפול מותאמת אישית לכל מטופל, לאחר תשאול מקיף הכולל התייחסות לבדיקות המערביות אותם עבר המטופל.

דיקור סיני לבעיות פוריות הגבר:

בשנים האחרונות נעשו אין סוף מחקרים המוכיחים את יעילותו של דיקור סיני לבעיות פוריות הגבר. בעזרת דיקור סיני ניתן לשפר את ספירת הזרה, תנועתיות הזרע, מורפולוגיה והריכוזיות. מרפאת בראשית מתמחת בטיפולי פוריות הגבר והאישה בעזרת דיקור סיני. הניסיון הקליני שנצבר במהלך השנים בטיפולי פוריות הגבר בעזרת דיקור סיני, בא לידי ביטוי במהלך הטיפולים ובכך מגדיל את הסיכוי להצלחת הטיפול. הטיפול בדיקור סיני לבעיות פוריות הגבר נעשה אם התייחסות לפרוטוקולים הטיפולים הקונבנציונליים ובכך יחודו.

לתיאום: קובי זהבי 050-2206800
מרפאת בראשית- דיקור סיני לפוריות ובריאות האישה
רח' אחוזה 198 רעננה

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן