צרי קשר: 050-2206800

תסמונת שחלות פוליציסטיות PCO, PCOS

שחלות פוליציסטיות PCO, PCOS

תסמונת שחלות פוליציסטיות (PCO, PCOS- Polycystic ovary syndrome) היא אחת ההפרעות ההורמונאליות השכיחות בקרב נשים בגיל הפוריות והגורם השכיח ביותר להפרעה בביוץ. תסמונת שחלות פוליציסטיות תועדה לראשונה בצרפת בשנת 1845 ותוארה כתופעה של הצטברות ציסטות בתוך השחלות ועלייה בהורמוני המין הזכריים הגורמים לפגיעה בביוץ התקין.

מהי תסמונת שחלות פולציסטיות?

תסמונת שחלות פולציסטיות מאופיינת בציסטות בשחלה שהם למעשה זקיקים שלא סיימו את התפתחותם. ציסטות אלו גורמות להפרשה של הורמון הטסטוסטרון שהוא אחד מהורמוני המין הזכריים, לכן נראה בתסמונת שחלות פוליציסטיות סימנים של שיעור בגוף. בנוסף רמה גבוהה של הורמון ה LH גורמת ליצור נוסף של טסטוסטרון דבר הפוגע בהתפתחות התקינה של הזקיקים בשחלה. לכן ניתן יהיה לראות בבדיקות ההורמונאליות הפרש גבוה של הורמון ה LH לעומת הורמון ה FSH. מצב זה של חוסר איזור הורמונלי משפיע על רירית הרחם שלא מתעבה והעדר ביוץ ולכן הווסת מאחרת ואינה סדירה, דבר הפוגע ביכולת הפוריות של האישה.

מהם התסמינים של שחלות פוליציסטיות?

הסימנים הקליניים האופייניים לשחלות פוליציסטיות יכללו מחזורים ארוכים עד למצב של הפסקה מוחלטת של הווסת, בנוסף אי פוריות מחוסר בהתפתחות של ביציות והעדר ביוץ, שיעור יתר באזור הפנים, החזה והבטן בגלל עליה בהורמוני המין הזכריים, פצעי אקנה, השמנת יתר, עליה ברמות האינסולין (סוכר) בדם עקב עמידות לאינסולין, יתר לחץ דם וכולסטרול גבוה. בבדיקות דם נראה חוסר איזון הורמונלי ביחסים שבין ה LH שיהיו גבוהים לעומת FSH ובבדיקת האולטרה-סאונד ניתן יהיה להבחין בהגדלה של השחלות ועליהן ציסטות רבות.

שחלות פוליציסטיות הגישה הסינית:

הרפואה הסינית מתייחסת במקרים של שחלות פוליציסטיות לחולשה אנרגטית של כמה איברים- הכליות, הטחול והכבד. תפקידם של הכליות על פי הרפואה הסינית הוא בשליטה על מערכת הרבייה, איכות הזקיקים, הזנה ועיבוי של רירית הרחם וקיומו של ביוץ סדיר. תפקידו של הטחול הוא ליצר מהמזון צ'י (אנרגיה), דם, חומרי הזנה ונוזלי גוף, שאחראיים על בניית רירית הרחם ותהליך ההשתרשות של העובר. תפקידו של הכבד ברפואה הסינית הוא לדאוג לתנועה תקינה של הצ'י והדם בגוף, תנועה תקינה של הכבד תאפשר יציאה חלקה של הביצית מהשחלה, זרימה והזנה של דם לרירית הרחם.

כשמאובחנת תסמונת שחלות פוליציסטיות הרפואה הסינית מתייחסת לכך כמצב של חולשה אנרגטית של הטחול, אשר מיצר כמות גדולה של לחות שמצטברת בגוף. אותם ציסטות בשחלה מוגדרות כהצטברות של לחות ונוזלים, מצב של עודף בלחות גורם לעיקוב והאטה של תהליכים בשל היותו חומר כבד אשר משפיע על התנועה ותפקוד תקין של איברי הגוף. בשל הצטברות הלחות בגוף יושפע התפקוד התקין של הכליות והכבד האחראיים לסדירות הביוץ והמחזור, אז נראה מחזורים המופיעים אחת לכמה חודשים, עליה במשקל ורקמת השומן, עליה ברמות הסוכר. במקרים של שחלות פוליציסטיות ישנה נטייה ללחות להתחמם בשל עליה בהורמוני המין הזכריים שנחשבים חמים דבר הגורם ללחות להיות צמיגית יותר ולהופעה מרובה של ציסטות בשחלה. יחד עם זאת ישנם נשים רזות הסובלות משחלות פוליציסטיות, אצל נשים אלו קיומה של הלחות היא משנית ועיקר הבעיה תהיה תנועה לא תקינה של דם בעיקר באזור האגן.

טיפול ברפואה סינית בשחלות פוליציסטיות:

בעזרת הטיפול ברפואה סינית ניתן לסייע בהסדרת המחזור, ביצירת ביוץ, בהורדת הרמה של ההורמונים האנדרוגנים (הזכרים). הטיפול בשחלות פוליציסטיות לוקח זמן מכיוון שמטרתו ליצור ביוץ והופעת מחזורים סדירים. לכן כדאי ומומלץ להתחיל את הטיפול כ 4-6 חודשים לפני שרוצים להיכנס להריון. באותם מקרים של נשים הנמצאות במהלך טיפולי פוריות מטרת הטיפול תהיה שיפור איכות הזקיקים וכמותם, שיפור עיבוי רירית הרחם ובנוסף טיפול בתופעות הלוואי של טיפולי הפוריות כמו תחושת הנפיחות בבטן מלקיחת ההורמונים, כאבי הראש, חוסר השקט והשינוי במצב הרוח.

מדוע כדאי לבחור במרפאת בראשית?

מרפאת בראשית של קובי זהבי מתמחה בטיפולי פוריות וגינקולוגיה ברפואה הסינית. הניסיון הקליני שהצטבר במהלך השנים בעת טיפול בתסמונת שחלות פוליציסטיות בא לידי ביטוי במהלך הטיפולים ומטרתו להגדיל את סיכויי הצלחת הטיפולים, בצורה הטובה והמהירה ביותר. כל זאת תוך התייחסות לפרוטוקולים הטיפולים הקונבנציונליים בשילוב עם הכלים שהרפואה הסינית מציעה כמו דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה ושיאצו. הטיפול המשולב הייחודי למרפאת בראשית של קובי זהבי מותאם בצורה אישית לכל מטופלת מתוך הידע, הניסיון הקליני והמחקרים המתפרסמים בתחום.

לתיאום: קובי זהבי 050-2206800
מרפאת בראשית: דיקור סיני לפוריות ובריאות האישה
רח' אחוזה 198 רעננה

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן