צרי קשר: 050-2206800

דיקור סיני פוריות

דיקור סיני פוריות
להגדיל את אחוזי ההצלחה בעזרת דיקור סיני לפוריות

בשנים האחרונות יותר ויותר זוגות חווים קושי בכניסה להריון, הבשורה הטובה בסיפור שרוב הזוגות המתקשים יצליחו בשנה הראשונה. יחד אם זאת ישנם זוגות רבים שאינם מצליחים להיקלט גם בשנה הראשונה. לכן אנו עדים לעליה הניכרת של זוגות הפונים לצורך טיפול דיקור סיני לפוריות, מתוך כוונה לשפר את איכות הפוריות ולהגדיל את אחוזי ההצלחה.


כיצד ומתי מוגדרת בעיית פוריות?

ישנם לא מעט גורמים שיכולים לגרום לבעיית פוריות הן אצל האישה והן אצל הגבר. בעיות פוריות מוגדרות רק לאחר שנת ניסיון של בני הזוג להיכנס להריון, אחרי שקיימו יחסי מין לא מוגנים. בעיות פוריות יכולות להימצא אצל שני המינים. כ- 10-15% מהזוגות נתקלים בבעיות פוריות. יחד עם זאת חשוב לזכור נתון נוסף וחשוב, הסיכוי של בני זוג שאינם סובלים מבעית פוריות להרות עומד על 20-25% בכל מחזור, כך שחלון ההזדמנויות קטן ולא תמיד כדאי להילחץ אם לא מצליחים בחודשים הראשונים.


מהן הסיבות לאי פוריות?

ישנם סיבות רבות הגורמות לבעיות פוריות, הן אצל האישה והן אצל הגבר. ברוב המקרים ניתן לטפל בבעיות פוריות בעזרת דיקור סיני, צמחי מרפא ושינוי תזונתי. אלו הם עיקרי הסיבות לבעיות פוריות:

• מקרים של בעיית פוריות האישה עומדים על 40-50% מהמקרים והם נגרמים בעקבות הפרעה בביוץ הנגרמת מבעיה הורמונאלית.
• 10-15% מהמקרים הבעיה נגרמת בגלל סיבות מכניות כמו סתימת חצוצרות, בעיות רחמיות, ביציות לא תקינות.
• גיל מבוגר של האישה משפיע על מספר הביציות ואיכותן, לאחר גיל 35 מספר הביציות יורד ומגיל 40 גם איכותן יורדת בצורה ניכרת עד גיל 45 שאז לא מבוצעים ניסיונות הפריה.
• בעיות פוריות הקשורות לגבר הם 30-40% מהמקרים, ונגרמים בשל לקויים הקשורים לזרע כמו כמות או איכות זרע נמוכה, בעיות בתנועתיות הזרע, ווריקוצלה.
• אצל גברים בדומה לנשים הגיל משפיע על רמת הפוריות, מגיל 35 ישנה ירידה משמעותית באיכות הזרע.
• 10-20% מהמקרים של בעיות פוריות הם מסיבה בלתי ידועה.

טיפולי פוריות כרוכים בהרבה בדיקות ולא מעט זמן וכסף, שלא תמיד כל כך פשוטים וזמינים בשגרת החיים הלחוצה של ימינו. כמעט כל אישה אשר נמצאת בתקופה של טיפולי פוריות שרויה בלחץ גדול, הרבה תסכול מהבדיקות, הניסיונות ותופעות הלוואי של הטיפולים והפחד הגדול מכישלונם. בשנים האחרונות ממליצים יותר ויותר רופאים בכירים על שילוב של רפואה משלימה בטיפולי הפוריות ומכירים ביכולתה של הרפואה הסינית לתת מענה טיפולי לבעיות הפיזיולוגיות, ההורמונאליות ומתן טיפול בצד הרגשי והנפשי של טיפולי הפוריות.


רפואה סינית משולבת לבעיות פוריות

בשנים האחרונות המגמה ההולכת וגדלה היא ליצור שילוב בין שיטות הטיפול השונות של הרפואה הסינית, דיקור סיני לפוריות וצמחי מרפא, לבין הטיפול הקונבנציונלי. השילוב של טיפול בדיקור סיני וצמחי מרפא לבעיות פוריות יחד עם הטיפול ההורמונלי מגדיל משמעותית את אחוזי ההצלחה של הטיפולים.

ישנם לא מעט מקרים בהם נשים מתקשות להרות למרות שהרפואה הקונבנציונלית אינה מצליחה לאבחן את הסיבה. במקרים אלו השילוב של דיקור סיני לפוריות, טיפול בצמחי מרפא המותאמים אישית יחד עם טיפול פוריות המערבי משיגים תוצאות חסרות תקדים.


כיצד מאבחנים בעיות פוריות ברפואה סינית?

האבחנה ברפואה הסינית לבעיות אי פוריות מתבצעת בתחילה על ידי תשאול מקיף של המטופלת או המטופל. בתחילה נעשה בירור מקיף של המערכת הגינקולוגית, אופי המחזור וסדירותו. במהלך האבחנה נבדקות בדיקות הדם, בדיקות זרע אם מדובר במטופל, במידע והמטופלת מתחילה סבב של טיפול הורמונלי נבדק פרוטוקול הטיפול בכדי להתאים את הטיפול הסיני לטיפול הקונבנציונלי. בנוסף סוקרים את מערכות הגוף השונות, מערכת העיכול, הרגלי השינה, הרגלי התזונה, לחץ נפשי ואורך החיים, זאת בכדי להגיע לאבחנה עמוקה ולהבין את שורש הבעיה הגורמת לאי הפוריות.

אבחנה נוספת הינה אבחנת גוף חיצונית ובדיקת רפלקסים המשקפים את מצב המטופלת. עוד אחת מהאבחנות של הרפואה הסינית הינה אבחנת דופק ולשון

אחד הדברים החשובים שיש לדעת הוא שהטיפול ברפואה סינית הינו טיפול אישי ומותאם לכל מטופלת בצורה אינדיבידואלית. לכן דיקור סיני לפוריות כל כך אפקטיבי.

דיקור סיני פוריות
דיקור סיני פוריות- מחקרים רבים מראים שזה עובד


כיצד דיקור סיני עוזר בזמן טיפולי פוריות?

ללא ספק בשנים האחרונות ישנה עליה גדולה של זוגות הפונים לטיפולי פוריות ובוחרים לשלב דיקור סיני בזמן טיפולי פוריות. זאת בשל מחקרים רבים המוכיחים כי דיקור סיני פוריות משפר את הצלחת טיפולי פוריות בעשרות אחוזים. דיקור סיני בזמן טיפולי פוריות יכול לעזור במקרים רבים החל מאיזון המערכת ההורמונלית, כמו במקרים של שחלות פולציסטיות, FSH גבוה, ביוץ לא סדיר או אנדומטריוזיס. בנוסף לכך שילוב של דיקור סיני פוריות מסיעי בקליטת הזרע עם הביצית ומשפר את תהליך ההשתרשות מה שמגדיל את הסיכוי להריון בצורה משמעותית. ברוב המקרים אישה בזמן טיפולי פוריות מקבלת הורמונים שונים, כמו איקקלומין אשר גורמים לתופעות לוואי רבות כגון גלי חום, יובש וגינאלי, עצבנות ומצבי רוח. יכולתו של דיקור סיני פוריות לעזור ולהקל במקרים של תופעות לוואי אלו היא מאוד גדולה ומשפרת את האיכות של טיפולי פוריות ואת התחושה של המטופלת.


האם אפשרי לשלב דיקור סיני בזמן טיפולי
IVF?

אין כל בעיה לשלב דיקור סיני לפוריות בזמן טיפולי IVF, הטיפול בדיקור וצמחי מרפא יכולים לסיעה לך מאוד בתקופה זו ולהגדיל את אחוזי ההצלחה. חשוב מאוד לזכור שהטיפול הינו משולב יחד עם הרפואה הקונבנציונלית בצורה מלאה.

לנשים העוברות טיפולי פוריות המשלבים מתן טיפול הורמונלי מומלץ מאוד לפנות למטפל שהתמחה בפוריות ברפואה סינית ויודע כיצד לשלב את הטיפול ההורמונלי יחד עם דיקור סיני לפוריות. מכיוון שישנם תרופות פוריות המדכאות את המערכת ההורמונלי וישנם תרופות המעודדות את עבודתה, חוסר ידע והבנה של הפרוטוקולים הטיפולים של הרפואה המערבים יביאו לידי פגיע בהצלחת הטיפול.


האם דיקור סיני לפוריות יכול לעזור גם שאין אבחנה ברורה של בעיית הפוריות?

ישנם מצבים בהם הרפואה אינה מצליחה לאתר את המקור לבעיית אי פריון, יחד אם זאת לרפואה הסינית יש דרך הסתכלות הוליסטית. הרפואה הסינית לוקחת בחשבון את הרובד הפיזי של האישה ובודקת את תפקוד מערכת ההורמונלית ומערכת הרבייה (רחם, שחלות). בנוסף לכך ישנה הסתכלות עמוקה המחברת בין גוף לנפש. ברפואה הסינית הנו אומרים שינה חשיבות גדולה שתהיה תקשורת פתוחה בין הלב לבין הרחם, הכוונה בכך שיהיה חיבור בין הרגשות לבין התפקוד הפיזיולוגי. לא פעם אנו שומעים על זוגות המנסים להרות בעזרת טיפולי הפריה במשך שנים  ללא הצלחה ולאחר חופשה בתאילנד או כל מקום מרגיע אחר מתברר פתאום שהאישה בהריון כבדרך נס. במצבים אלו דיקור סיני פוריות יכול לעזור ליצור את החיבור בין גוף לנפש.


כמה היתרונות של דיקור סיני לפוריות

  • דיקור סיני מעודד את פעילות השחלות וכך מאפשר להם ליצר ביצית איכותית יותר.
  • דיקור סיני משפר את השפעת הטיפול ההורמונלי המערבי ובכך ישנו גיוס טוב יותר של זקיקים ויצור ביציות יותר איכותיות.
  • דיקור סיני מסייע ביצירת איזון הורמונלי החשוב בטיפולי פוריות בעיקר אצל הסובלות מתסמונת שחלות פוליציסטיות.
  • דיקור סיני משפר את תהליך ההשתרשות של העובר ובכך מקטינה את הסבירות להפלה.
  • דיקור סיני מרגיע את הנפש ומפיג מתח ולחצים וכמו שהסברתי מעל יש לכך חשיבות גדולה.
  • דיקור סיני עוזר בבעיות פוריות הגבר ומשפר את איכות הזרע, ריכוז, תנועתיות ומורפולוגיה של הזרע.

 

צרי קשר עכשיו עם קובי זהבי 050-2206800
מרפאת בראשית- מומחים בפוריות וגינקולוגיה ברפואה סינית
רח' אחוזה 198 רעננה

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן