צרי קשר: 050-2206800

DHEA בזמן טיפולי פוריות

DHEA בזמן טיפוטלי פוריות

DHEA ובשמו המלא  Dehydroepiandrosterone הינו הורמון סטרואידי המופרש באופן טבעי ע"י בלוטת האדרנל (יתרת הכליה). DHEA הינו הורמון הדומה מבחינה כימית להורמון הגברי טסטוסטרון ולהורמון הנשי אסטרוגן, במחקרים שנעשו לאחרונה מדווחים כי להורמון ה DHEA יש בין היתר פעילות ישרה על קולטנים להורמוני המין.

כיום משמש הורמון בעיקר כתכשיר Anti-aging, בקרב אלו השואפים לדחות את תהליך ההזדקנות. ההיגיון העומד מאחורי זה מתבסס על כך שהורמון ה DHEA מגיע לשיאו אצל נשים וגברים באזור גיל 25 ורמתו יורדת עם הגיל. יש הנוטים להאמין שלהורמון ה DHEA ישנה האפשרות לגרום לרקמות שונות בגוף להיות יותר צעירות. בארה"ב נחשב ההורמון כתוסף מזון הנמכר ללא צורך במרשם רופא.

בשנים האחרונות הופיעו פרסומים הממליצים על מתן DHEA כסוג של תרופת פלא היכולה לשפר את התפקוד השחלתי בנשים הקרובות לגיל המעבר ומתקשות להרות, בשל כמות ואיכות ירודה של ביציות הנותרות בשחלה בגיל זה. למרות שדיווח זה הינו מאוד מעניין הוא עדין רחוק מלתת הוכחה חד משמעית לגבי תפקודו של ההורמון בנושא פוריות על רקע רזרבה שחלתית נמוכה.

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

גונל F או פיוריגון, Gonal F, Puregon

גונל F או פיוריגון

גונל F או פיוריגון הינן תרופות סינטטיות המכילות את הורמון ה- FSH. תרופות אלו מיוצרות בתהליך סינטטי (רקומביננטי) במעבדה, ולא

קרא עוד »
Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן