צרי קשר: 050-2206800

FSH גבוה עם טיפולי IVF

FSH גבוה עם טיפולי IVF

דליה בת 39 נשואה פלוס 2 (בני 6 ו-9 וחצי) שני ההריונות היו טבעיים ללא בעיות.

מזה שנה ותשעה חודשים מנסה להיכנס להריון ללא הצלחה, בדיקות זרע של בעלה תקינות. פרופיל הורמונאלי ביום השלישי למחזור FSH 29, רמה תקינה של FSH היא בין 2-10 יחידות וכאשר הרמות גבוהות מכך הדבר מעיד על תגובה שחלתית ירודה וההשלכה של כך היא ירידה באיכות וכמות הביציות.

רופא הפריון המליץ לדליה על טיפול IVF, אך גם לאחר ארבעה ניסיונות לא הגיבה לטיפול ההורמונאלי, למרות המינונים הגבוהים של גונל F שקיבלה, לא נשאבה יותר מביצית אחת וגם היא הייתה באיכות לא טובה בכדי שתתפתח לעובר.

לאחר ארבעת הניסיונות שלא צלחו המליץ הגניקולוג על IVF על בסיס טבעי, בתהליך זה האישה אינה מקבלת הורמונים ונשאבת ממנה ביצית אחת המתפתחת באופן טבעי בכל מחזור ובה מבוצעת הפריה חוץ גופית. באולטרסאונד זקיקים נראה זקיק מוביל בגודל 21 מ"מ, אך לאחר השאיבה הסתבר שהזקיק ריק (ללא ביצית)

כעבור חודשיים נעשה ניסיון נוסף של טיפול IVF, הפעם נשאבה ביצית, אך טיפול ההפריה אינו הצליח. אז פנתה דליה למרפאת בראשית בעקבות המלצת חברה.

בטיפול הראשון נעשתה לדליה אבחנה ע"פ הרפואה הסינית, בנוסף לתחושת התסכול והעייפות הגדולה אותה תיארה, התלוננה שעלתה 8 קילו מאז שהחלה את טיפולי הפוריות. לכן דליה קיבלה תפריט תזונה שהותאם עבורה, בנוסף לטיפולי הדיקור השבועיים ופורמולת צמחי מרפא. בנוסף הונחתה להתחיל בהליכות כשלוש ארבע פעמים בשבוע, למשך 45 דקות.

לאחר חודש של טיפול דליה הרגישה פחות עייפה והרבה יותר אנרגטית, מלאת מצב רוח ולא רק בגלל שהורידה כשלוש קילו ממשקלה. בניסיון זה של טיפול ה- IVF שגם הוא היה על בסיס טבעי, נשאבה ביצית טובה שלאחר 48 שעות התפתחה לעובר באיכות טובה, לאחר 12 ימים ממועד החזרת העובר קיבלה דליה תשובת בטא חיובית.

דליה המשיכה בטיפולים עד לשבוע 14 להריון.

לתיאום: קובי זהבי 050-2206800
מרפאת בראשית- פוריות וגינקולוגיה ברפואה סינית
רח' אחוזה 198 רעננה

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

השארת תגובה

Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן