צרי קשר: 050-2206800

FSH גבוה

FSH גבוה

FSH – Follicular Stimulatting Hormon הוא הורמון המגרה התפתחות זקיקים בשחלות. הורמון ה FSH מיוצר בהיפופיזה (בלוטת יותרת המוח) ורמתו עולה כתגובה לרמה נמוכה של הורמון האינהבין (inhibin). הורמון האינהבין מופרש באופן קבוע מהשחלה, אך במצבים בהם השחלה לא מתפקדת רמתו של הורמון יורדת, רמה נמוכה מידי נותנת איתות להיפופיזה שיש בעיה בייצור הזקיקים בשחלות וההיפופיזה בתגובה מעלה את רמות ה- FSH בכדי להסדיר תפקוד זה.
רמות FSH תקינות נעות בין 2-10 יחידות, רמה נמוכה מידי מעידה על חוסר תפקוד של בלוטת יותרת המוח. במצבים אלו הטיפול המקובל הוא מתן הורמונים מסוג גונדוטרופינים (GnRH) כגון: גונל F, פיוריגון, מנוגון, המכילים את הורמון ה FSH.
רמת FSH גבוהה מ-20 יחידות מעידה על בעיה בתפקוד השחלות, במצב זה איכות הביציות בשחלה ירודה, ייתכן שיהיה קושי להיכנס להריון טבעי ואף מצב בו יהיה צורך בתרומת ביצית. חוסר תגובה שחלתית שכיח בנשים בגיל 38 ומעלה אך יכול להתרחש בכל גיל, ניתן לראות עלייה קיצונית מאוד ברמות ה- FSH עד לרמות של מעל 100.

פעמים רבות סימנים של FSH גבוה דומים לסימפטומים של נשים שהגיעו לגיל המעבר ואז ניתן יהיה לראות ירידה ברמות האסטרוגן, ירידה בעובי של רירית הרחם אשר גורמים לתופעות המזוהות עם נשים בגיל המעבר כמו גלי חום, הזעות לילה, עצבנות, עייפות, דיכאון, יובש וגינאלי, שינוים קיצונים במצב הרוח ועוד.

הגישה הקונבנציונלית ל FSH גבוה

למרות הידע והניסיון של הרפואה הקונבנציונלית עדיין לא נמצא טיפול מוכח למצב של FSH גבוה. ישנם רופאים אשר נותנים גלולות למניעת הריון שאמורות להחזיר את המחזור החודשי ולהוריד את הערכים של ה FSH. למרות שטיפול זה עשויה לעזור בחלק מהמקרים הוא אינו משפר את איכות הביציות. טיפול נוסף המוצע כיום בקרב רופאים הוא שימוש בהורמון ה DHEA הניתן ללא מרשם בארה"ב, הורמון זה מהווה חומר גלם ליצור הורמונים אנדרוגניים (זכריים) כגון טסטוסטרון והורמונים נקביים כגון אסטרוגן אשר מטרתם לשפר את התגובה השחלתית ולסייע ביצירת זקיקים רבים יותר. אך טרם בוצע מחקר מסודר על יעילות הורמון ה DHEA בכול הנוגע להורדת ה FSH גבוה ושיפור כמות ואיכות הזקיקים.

אילו פיתרונות מציעה הרפואה הסינית ל FSH גבוה?

הרפואה הסינית אינה מתייחסת למצב של FSH גבוה ואיכות ביציות ירודה רק כבעיה בציר ההורמונאלי. FSH גבוה יכול להיווצר בעקבות חוסר איזון כללי בגוף הנגרם כתגובה לאורך חיים לא מאוזן, סטרס, תזונה לא מאוזנת ומספקת. במצב זה האנרגיה מופנית בכדי לנסות ולטפל באותו מצב של חוסר איזון ומפנה פחות משאבים למערכות אחרות בגוף, בשל כך רמת ה FSH עולה ולא נוצרים זקיקים בשחלות.
בכדי להשיב את הגוף לאיזון, לטפל ב FSH גבוה ולהחזירו לרמה תקינה (2-10) אנו משתמשים בכלים הטיפולים שהרפואה הסינית מציעה כגון צמחי מרפא, דיקור סיני ואימוץ תפריט תזונה. הטיפול המשולב והמותאם אישית לכול מטופלת על פי האבחנה, הידע, הניסיון הקליני והמחקרי שנעשו בתחום ומשפרים את רמות ה FSH ב 90%.
הטיפול בצמחי מרפא מותאם בצורה אישית לכול מטופלת ועוזר בטיפול ההורמונאלי של הורמון האינהבין והאסטרוגן ובכך מסייע לעלות את התגובה השחלתית ואת מספר הזקיקים. כתוצאה מכך רמת ה FSH יורדת. הדיקור הסיני מטפל בחיבור שבין גוף לנפש ובציר ההורמונאלי של היפופיזה שחלות ומשפר את מחזור הדם לרחם ולשחלות ובכך מסייע ביצור זקיקים רבים יותר.

מדוע כדאי לבחור במרפאת בראשית?

מרפאת בראשית מתמחה בטיפולי פוריות וגינקולוגיה ברפואה סינית. יתרון חשוב זה בא לידי ביטוי בטיפול ב FSH גבוה שאינו טיפול קל וגוזל הרבה אנרגיה. ישנם לא מעט פניות של מטופלות למרפאה בשל FSH גבוה בהם הרופאים כבר התייאשו מלנסות והמליצו על תרומת ביצית וכיום אותם נשים מגדלות את ילדם מביציותיהן. הניסיון הקליני שהצטבר במהלך השנים בעת טיפולי הפריה חוץ גופית (IVF) ובמצבים של FSH גבוה בא לידי ביטוי במהלך הטיפולים ומטרתו להגדיל את סיכויי הצלחת הטיפולים, בצורה הטובה והמהירה ביותר. כל זאת תוך התייחסות לפרוטוקולים הטיפולים הקונבנציונליים בשילוב עם הכלים שהרפואה הסינית מציעה כמו דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה ושיאצו. הטיפול המשולב הייחודי למרפאת בראשית מותאם בצורה אישית לכל מטופלת מתוך הידע, הניסיון הקליני והמחקרים המתפרסמים בתחום.

לתיאום: קובי זהבי 050-2206800
מרפאת בראשית- דיקור סיני לפוריות ובריאות האישה
רח' אחוזה 198 רעננה

שתפו אולי זה יעזור למישהו:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on print
Share on email
Share on whatsapp

לשיחת ייעוץ חינם השאירי פרטים ואחזור אליך בהקדם

אולי יעניין אותך:

הפלות חוזרות | אובדן הריון

הפלות חוזרות

הפלות חוזרות או אובדן הריון הם ללא ספק אחד הנושאים הכואבים, הן אצל נשים שתהליך ההתעברות שלהן היה טבעי והן

קרא עוד »
Call Now Button
גלילה לראש העמוד

לפעמים כל מה שצריך זה לשאול מישהו שמבין

את מוזמנת להשאיר פרטים כדי לבדוק איך אני יכול לעזור לך

דילוג לתוכן